Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

Szczyt Cyfrowy ONZ w Katowicach – pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP

06 grudnia, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Małopolskiego informuje, że Prezes Rady Ministrów wprowadził od dnia 5 grudnia 2021 r. od godz.23:59 do dnia 10 grudnia 2021 r. do godz. 23:59 pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP. Ma on charakter prewencyjny i jest związany z rozpoczynającym się w Katowicach Szczytem Cyfrowym ONZ.

Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie i działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

Wydarzenie odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i nosi hasło „Internet United” (zjednoczony internet). {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.