Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Świętowali bibliotekarze

22 maja, 2024

Pracownicy bibliotek publicznych i szkolnych z gminy Tarnów spotkali się w Domu Kultury w Tarnowcu z okazji Dnia Bibliotekarza. Od władz samorządowych otrzymali upominki – zestawy pamiątek z gminy Tarnów, podziękowania i życzenia. -Dziękujemy za Waszą pracę, za Wasz wkład w krzewienie pasji do książek oraz rozwój zwłaszcza młodego człowieka – mówił wójt, Grzegorz Kozioł.

W wydarzeniu udział wzięli również przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, dyrektorzy szkół z terenu gminy Tarnów, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Ewa Stańczyk wraz z zastępcą Tadeuszem Trytkiem oraz dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie Beata Kania. W swoich wypowiedziach również dziękowali oni gminnym bibliotekarzom za ich misję upowszechniania kultury. Uroczystość z okazji Dnia Bibliotekarza w Tarnowcu zaszczyciła obecnością również Danuta Tryba z księgarni Współczesna w Tarnowie.

Był wspólny poczęstunek, a na zakończenie niezwykle interesujący wykład tarnowskiego dziennikarza i prezesa Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem Ryszarda Lisa. Warto wiedzieć, że organizacja, która działa już od kilkudziesięciu lat skupia dziś głównie rodziny byłych więźniów KL Auschwitz-Birkenau oraz osoby zainteresowane tematyką obozową.

Prelekcja dotyczyła Pierwszego Transportu do obozu zagłady Auschwitz, który 14 czerwca 1940 roku wyruszył z Tarnowa. Dziś w miejscu, z którego hitlerowcy wyprowadzili grupę 728 osób stoi pomnik pamięci. Został on zbudowany w 1974 roku i zna go każdy tarnowianin. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).