Poniedziałek, 28 września 2020r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Spotkanie prezesów Klubów Seniora

09 września, 2020

W miniony wtorek, 8 września w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbyło się pierwsze po półrocznej przerwie spowodowanej stanem epidemii spotkanie prezesów gminnych Klubów Seniora. Udział w spotkaniu wzięła poseł Anna Pieczarka, wójt Grzegorz Kozioł oraz gminny koordynator ds. seniorów Eugeniusz Wojtarowicz.

Spotkanie stało się okazją do podjęcia dyskusji na temat starzenia się społeczeństwa, istotnych potrzeb osób w podeszłym wieku oraz roli seniorów w społeczeństwie – w szczególności w czasie epidemii. Obecna na spotkaniu poseł Anna Pieczarka przedstawiła seniorom obecne plany w polityce senioralnej, pytając o opinie na temat m.in. programu Senior+, potrzeby i oczekiwania osób starszych.

- Seniorzy zamknęli się w domach, w wielu osobach wciąż jest strach przed wychodzeniem, spotykaniem się. Sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy nie wpływa dobrze na psychikę osób starszych, które straciły swój stały rytm aktywności – mówiła Ewa  Uryga z Błonia. Jak dodała, teraz widać jak ważne jest wdrażanie osób starszych w teleinformatyczne technologie.

Rozmowa dotyczyła również planów na najbliższe miesiące. Jak zdecydowały szefowe klubów, czas powrócić do spotkań w Klubach Seniora. – Pomimo oczywistych obaw, myślimy, że już czas powrócić do regularnego spotykania się w kręgu naszych klubów. Myślę, że nam, seniorom, jest to po prostu potrzebne, by wyjść z domu, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami w tym trudnym czasie – mówiła Elżbieta Ślęzak z Koszyc Małych.

Wśród planów dla gminnych seniorów znalazły się również wycieczki, na które jeszcze w tym roku zaprosi gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Dyskusja nam nimi dotyczyła w szczególności wypracowania metod, by wyjazd mógł się odbyć bezpiecznie, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.
 
Wójt Grzegorz Kozioł poruszył z kolei temat tegorocznych inwestycji, wśród których są te, z których korzystać będą również seniorzy, jak m.in. adaptacja poddasza w Zbylitowskiej Górze, wyposażenie Domu Kultury w Zgłobicach czy rozpoczęta budowa Domu Kultury w Łękawce. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).