Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Są pieniądze na remonty dróg dojazdowych do pól

04 czerwca, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przychylił się do wniosku Urzędu Gminy Tarnów i zdecydował o przyznaniu środków na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To około 70 tysięcy złotych, drugie tyle dołoży gminny samorząd. – Finansowanie odbywa się na zasadzie pięćdziesiąt na pięćdziesiąt – informuje wójt Grzegorz Kozioł.

Do końca sierpnia wyremontowane zostaną drogi tzw. Południowa Boczna w Tarnowcu oraz za DPS-em w Nowodworzu. – Służą one jako dojazdy do wielu gruntów rolnych zlokalizowanych wzdłuż ich granic. Modernizacja pozwoli na łatwiejszy dojazd do pól uprawnych położonych w tej części gminy – dodaje szef gminnego samorządu.

Remonty dróg dojazdowych do pól to dla gminy Tarnów ważne zadania realizowane co roku. W każdym budżecie zabezpieczane są środki na pokrycie tzw. wkładu własnego dla tego rodzaju inwestycji.

Współfinansowanie ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego jest z kolei wieloletnią tradycją. W poprzednich latach udało się pozyskać sporo pieniędzy na ten cel. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).