Poniedziałek, 23 maja 2022r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Są dodatkowe środki na wyposażenie szkolnej biblioteki w Tarnowcu

18 stycznia, 2022

Złożony jesienią 2021 roku wniosek o wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa rozpatrzony pozytywnie! Dofinansowanie zostało przeznaczone na zakup książek, elementów wyposażenia biblioteki oraz sprzętu elektronicznego.

W krótkim czasie zakupiono 760 książek, z czego co trzecia to lektury, pozostałe tytułu to m.in. książki z dużą czcionką, przeznaczone specjalnie dla najmłodszych czytelników. -Na półkach pojawiły się także cieszące się bardzo dużą popularnością serie o zwierzętach. Z kolei łatwe do czytania i ekscytujące przygody upiornej agentki Nelly Rapp i jej psa Londyna autorstwa Martina Widmarka, bestsellerowego autora dla dzieci czekają na miłośników kryminałów – mówi dyrektor szkoły, Anna Filar.

Wnętrze biblioteki uzyskało dodatkowe atrakcje - nowe regały oraz wygodne, kolorowe pufy na których przyjemnie i ciekawie można spędzić wolny czas czytając ulubione książki. Nową propozycją dla czytelników będzie możliwość wypożyczenia czytnika e-booków. -Pragniemy, aby zaawansowane technologie przyczyniły się do popularyzacji czytelnictwa, ułatwiając dostęp do literatury publikowanej w formie cyfrowej. Szeroką gamą nowości oraz nowoczesnymi formami promocji czytelnictwa wychodzimy naprzeciw ciągle rosnącym wymaganiom naszych uczniów – dodaje Anna Filar.

Poszerzająca się oferta czytelnicza biblioteki szkolnej w Tarnowcu z pewnością zaspokoi gusta młodych miłośników książek. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.