Wtorek, 1 grudnia 2020r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Są dodatkowe pieniądze dla szkół

20 listopada, 2020

Gmina Tarnów otrzymała dofinansowanie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Edukacyjny. Ze środków marszałka, na zakup sprzętu komputerowego, do gminnych szkół trafi 75 tysięcy złotych. – To kolejna dobra wiadomość, kolejne wsparcie finansowe dla gminy i jeszcze większe szanse edukacyjne dla naszych uczniów – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Pakiet Edukacyjny ma ponadto umożliwić szerszy dostęp do pracy z komputerem dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie samorządy, które otrzymały dofinansowanie zobowiązane są do stosowania tzw. Standardów Dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.  – Mowa o wyborze takiego sprzętu, którego system operacyjny umożliwia instalację specjalistycznego oprogramowania i zastosowanie odpowiedniej technologii umożliwiającej korzystanie z niego osobom z dysfunkcjami – mówi Daniel Beściak z Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów.

Pieniądze trafią do szkół w pierwszym kwartale 2021 roku. Celem projektu jest wsparcie zdalnego procesu nauczania w szkołach publicznych i niepublicznych w związku z zagrożeniem koronawirusem. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).