Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Ruszają prace doświetleniowe w gminie Tarnów

19 maja, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Mowa o zadaniach związanych z rozbudową instalacji oświetlenia drogowego w gminie Tarnów. – To dobra informacja, bo w wielu miejscowościach pojawią się zmodernizowane lub nowe elementy lamp. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, będzie bezpieczniej – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik. Całość ma być gotowa do lipca.

Prace doświetleniowe zaplanowano w Koszycach Wielkich – przy ul. Borki (I etap), Tarnowcu – przy ul. Pogodnej, w Białej – droga tzw. boczna od pasieki, w miejscowości Jodłówka – Wałki (tzw. droga na Szpic) oraz w Łękawce.

Koszt netto wszystkich prac to blisko 50 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy. Podobne zadania są realizowane każdego roku.

Warto dodać, że bieżącym utrzymaniem oświetlenia, na wypadek awarii, zajmuje się spółka Tauron. To ona dokonuje niezbędnych napraw. Samorząd pokrywa koszty tzw. gotowości służb do pracy.

Jest jeszcze jedna, dobra informacja dla mieszkańców. Zgłoszone do doświetlenia przez gminę Tarnów przejście dla pieszych w miejscowości Nowodworze w ciągu Drogi Wojewódzkiej 977, zostało zakwalifikowane do realizacji. To oznacza, że z budżetu województwa małopolskiego, z programu „Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych zlokalizowanych w ciągu drogi wojewódzkiej”, gmina Tarnów otrzyma znaczne dofinansowanie na ten cel. – Będzie bezpieczniej, a prace modernizacyjne odbędą się jeszcze w tym roku – dodaje wicewójt.

Koszt doświetlenia przejścia dla pieszych w Nowodworzu to 35 tysięcy złotych – 40% płaci gminny samorząd, resztę pokrywa samorząd wojewódzki. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Program zakłada wykonanie tzw. dedykowanego doświetlenia przejścia dla pieszych dwiema lampami asymetrycznymi wraz z czujnikiem zmierzchowym oraz czujnikiem obecności pieszego. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).