Wtorek, 28 września 2021r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka

Rusza budowa chodnika w Błoniu

03 sierpnia, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Nowa przeprawa dla pieszych powstanie w pobliżu szkoły w tej miejscowości w gminie Tarnów. Umowa z wykonawcą jest już podpisana. - W budżecie gminy na to zadanie zabezpieczyliśmy 100 tysięcy złotych, po przetargu okazało się, że kwota budowy chodnika wyniesie 160 tysięcy. Ze względu na fakt, że na remont pobliskiego cmentarza z I wojny światowej udało się nam pozyskać dodatkowe dotacje – od wojewody małopolskiego, marszałka oraz ministra kultury i mamy oszczędności, do tej inwestycji dokładamy brakujące 60 tysięcy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Nowy chodnik w Błoniu powstanie w ciągu trzech miesięcy, a jego budowa zakończy się jeszcze w tym roku. - To bardzo ważny odcinek, którym przemieszcza się wielu pieszych. W pobliżu są domki jednorodzinne, trasy rekreacyjne i ruch jest spory. Chodnik bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo – mówi radny Stanisław Sarad.

W Błoniu powstanie 180 metrów bieżących nowego chodnika. Będzie on wykonany z kostki. A tymczasem modernizacja cmentarza w tej miejscowości już się rozpoczęła, pomnik nagrobny został pokryty rusztowaniem. Prace potrwają trzy miesiące. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.