Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

ROZPOCZĄŁ SIĘ NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ

01 kwietnia, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Jak informowaliśmy, jest to obowiązkowe badanie realizowane raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny.  Na pytania zawarte w kwestionariuszu trzeba odpowiedzieć drogą internetową lub podczas bezpośredniego spotkania z rachmistrzem. Cały kwiecień jest poświęcony wyłącznie na tzw. samospis. Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę najwcześniej 4 maja. Dodajmy, że udział w spisie jest obowiązkiem wynikającym z Ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkańców w 2021 roku. Spis potrwa do 30 czerwca.

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl. - Dla Państwa wygody i bezpieczeństwa umożliwiamy telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00 będziecie mogli się Państwo spisać, gdy nie macie dostępu do Internetu. Przez cały czas trwania spisu możecie Państwo również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców w Urzędzie Gminy lub w najbliższym oddziale Urzędu Statystycznego, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej czytamy w komunikacie Głównego Urzędu Statystycznego.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:
•    wywiadu telefonicznego,
•    wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

- Zapewniamy Państwa, że narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone – informuje organizator Spisu.

Więcej informacji na temat NSP 2021 mogą Państwo uzyskać w Urzędzie Gminy, na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

Zachęcamy Państwa do udziału w spisie, pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym, oczywiście w sposób nienarażający Państwa zdrowia i bezpieczeństwa. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.