Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Rośnie liczba zakażeń – przestrzegajmy obostrzeń

15 października, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

W związku z sytuacją epidemiczną i rosnącą liczbą chorych na koronawirusa także na terenie gminy Tarnów, władze samorządowe zwracają się z prośbą o dostosowywanie się do nakazów zasłaniania ust i nosa oraz zachowywania dystansu społecznego. - Tylko w ten sposób możemy chronić siebie i innych. Unikajmy dużych skupisk ludzi, pamiętajmy o dezynfekcji rąk. To, w dobie epidemii, naprawdę ważne – apeluje wójt, Grzegorz Kozioł.

Policja wspólnie ze Strażą Gminną sprawdza czy obowiązek zasłaniania ust i nosa jest przestrzegany. Niedostosowanie się do zaleceń grozi mandatem w wysokości do 500 zł. – Proszę, abyśmy przypominali sobie o tym obowiązku z życzliwością – dodaje Grzegorz Kozioł.

Od soboty, 17 października, do tzw. czerwonej strefy dołącza miasto Tarnów. Mimo, że nie dotyczy to powiatu tarnowskiego, w tym gminy Tarnów, apel szefa gminnego samorządu, jest tym bardziej istotny. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).