Czwartek, 28 stycznia 2021r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

Remonty w szkołach idą pełną parą

04 grudnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Nie tracą czasu i wykorzystując swoje umiejętności, modernizują gminne placówki oświatowe. Mowa zarówno o szkolnych konserwatorach, jak i o pracownikach komunalnych Urzędu Gminy Tarnów, którzy przy użyciu materiałów zakupionych przez samorząd, wykonują głównie prace malarskie. – Nie próżnujemy i z zachowaniem norm sanitarnych pracujemy w szkołach, wójt nas o to poprosił. Gdy uczniowie wrócą na stacjonarne zajęcia, zastaną je odnowione – mówi Pan Józef.

Remontowane są m.in. szkoły w Tarnowcu oraz w Woli Rzędzińskiej. – Szpachlujemy i malujemy, robimy to co najpilniejsze, cieszy nas to, że możemy zrobić coś dobrego. Niektórzy w związku z epidemią mają przestoje w pracy, a my czujemy się potrzebni – mówi Mateusz.

Prace remontowe w gminnych szkołach mają się zakończyć do świąt. To nie jedyny przykład delegowania pracowników do potrzebnych zajęć w trudnym okresie epidemii, gdy niektóre obiekty czasowo zawiesiły działalność. Jak informowaliśmy, niedawno pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek na przykład wykonali kilka tysięcy świątecznych kartek dla seniorów oraz porządkowali skarpy przed zimą. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).