Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Przed nami dyskusje publiczne planów zagospodarowania przestrzennego

15 września, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Chcesz poznać propozycje rozwiązań układu komunikacyjnego czy przeznaczenia poszczególnych terenów – weź udział w dyskusjach publicznych i zobacz projekty planowania przestrzennego. Dyskusje publiczne zaplanowano na koniec września w poszczególnych miejscowościach.

Do Radlnej, Błonia i Woli Rzędzińskiej zapraszamy 29 września:

- dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Tarnów w części miejscowości Radlna w Domu Ludowym w godzinach od 14.00 do 15.30,

- dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Tarnów w części miejscowości Błonie w Domu Ludowym w godzinach od 16.00 do 17.30,

- dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Tarnów w części miejscowości Wola Rzędzińska w Urzędzie Gminy Tarnów w godzinach od 10.00 do 11.00.

Dyskusje publiczne nad rozwiązaniami przyjętymi w projektach planów miejscowych dla Zawady i Zgłobic odbędą się 30 września:

- dla miejscowego planu zagospodarowania na obszarze Gminy Tarnów w części miejscowości Zawada w Szkole Podstawowej w godzinach 14.30 do 16.00,

- dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na obszarze Gminy Tarnów w części miejscowości Zgłobice w Szkole Podstawowej w godzinach od 16.30 do 18.00.

Wyłożenie projektów planów do publicznego wglądu zaplanowano z kolei na listopad bieżącego roku. 

W trakcie wyłożenia poszczególnych projektów planów do publicznego wglądu jak również po ich wyłożeniu w określonych terminach, jest możliwość zgłaszania uwag lub propozycji własnych rozwiązań projektowych. – Warto śledzić ogłoszenia na stronie internetowej Urzędu, na tablicach informacyjnych zamieszczonych w poszczególnych miejscowościach oraz na tablicach ogłoszeń w Urzędzie Gminy Tarnów – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Można też dzwonić w godzinach pracy Urzędu Gminy Tarnów pod numery telefonów 14 688-01-38 lub 14 688-01-17.

Ze względu na konieczność dokonania zmian w zakresie szerokości linii rozgraniczających pasy drogowe dróg powiatowych z powodu zmiany stanowiska zarządcy drogi, w przygotowanych projektach miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla Zbylitowskiej Góry, miejscowości Jodłówka Wałki oraz Biała, projekty tych planów są w trakcie przygotowań. Niebawem będą one udostępnione do publicznego wglądu.

Dodajmy, że wszystkie dyskusje publiczne ze względu na zagrożenie koronawirusem są organizowane z zachowaniem reżimu sanitarnego – dezynfekcją rąk, z użyciem maseczki ochronnej oraz zachowaniem odpowiedniego dystansu.
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).