Wtorek, 28 marca 2023r. | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
Pokaż menu

Promesy dla szkół z terenu gminy Tarnów

07 grudnia, 2022

Wójt Gminy Tarnów odebrał promesę w wysokości 120 tys. zł w ramach projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych. Promesa przeznaczona jest na wielowymiarowe wsparcie edukacyjne i psychologiczne uczniów szkół z terenu powiatu tarnowskiego. Oficjalne wręczenie promes odbyło się w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Promesy wręczali poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta Malec-Lech oraz radna wojewódzka Anna Mikoś.

Z terenu gminy Tarnów wsparcie otrzymały wszystkie szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Tarnów – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koszycach Wielkich, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej, Szkoła Podstawowa w Tarnowcu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Woli Rzędzińskiej, Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze, Szkoła Podstawowa w Zgłobicach. Ponadto promesę na czele z dyrektor Elżbietą Chrząszcz otrzymał Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękawce w kwocie 36 400 zł. oraz dyrektor Krystyna Dudoń z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Jodłówce-Wałkach w kwocie 39 900 zł.

Przyznane wsparcie służyć będzie działaniom uzupełniającym u uczniów braki edukacyjne w realizacji podstawy programowej, działaniom z zakresu rozwijania kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych oraz działaniom wspomagającym psychologicznie uczniów w nadrobieniu braków edukacyjnych.
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).