Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona

Poznaj Małopolskę Jana Pawła II – radio RDN Małopolska i Gmina Tarnów realizują wspólny projekt

05 maja, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Jest on adresowany do przedszkolaków i związany z faktem, że Święty Jan Paweł II, w październiku 2020 roku, został przez Watykan ogłoszony Patronem Małopolski. Celem tej wyjątkowej inicjatywy jest zapoznanie dzieci z życiem, miejscami i osobami związanymi z jednym z największych Polaków współczesnej historii. Realizacja projektu odbywa się poprzez kolorowankę i cykl audycji poświęconych tej tematyce. - Papież Polak – Święty Jan Paweł II, jak wiemy, szczególnie ukochał Małopolskę. Słynne są Jego wycieczki górskimi szlakami oraz innymi, urokliwymi zakątkami naszego regionu – mówi dyrektor radia RDN Małopolska, ks. dr hab. Jan Bartoszek.

Dziesięciominutowe audycje emitowane są w radiu RDN od poniedziałku do piątku przez cały maj. Każdego dnia o godz. 10.10  realizowany jest temat przypisany na dany dzień. Po wysłuchaniu audycji prowadzący zapraszają dzieci do utrwalenia tematu poprzez pokolorowanie obrazka, któremu poświęcony był program danego dnia. - Wszystkie gminne przedszkola już otrzymały kolorowanki i włączają się do akcji: Poznaj Małopolskę Jana Pawła II – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Kolorowanki trafią do starszych grup przedszkolnych. Ponadto, na zakończenie projektu, wylosowane w każdej placówce maluchy otrzymają otrzymają nagrody od Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Będą to hulajnoga i zestaw artystyczny. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.