Środa, 23 czerwca 2021r. | Imieniny: Wandy, Zenona
Pokaż menu

Poznaj Małopolskę Jana Pawła II – radio RDN Małopolska i Gmina Tarnów realizują wspólny projekt

05 maja, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Jest on adresowany do przedszkolaków i związany z faktem, że Święty Jan Paweł II, w październiku 2020 roku, został przez Watykan ogłoszony Patronem Małopolski. Celem tej wyjątkowej inicjatywy jest zapoznanie dzieci z życiem, miejscami i osobami związanymi z jednym z największych Polaków współczesnej historii. Realizacja projektu odbywa się poprzez kolorowankę i cykl audycji poświęconych tej tematyce. - Papież Polak – Święty Jan Paweł II, jak wiemy, szczególnie ukochał Małopolskę. Słynne są Jego wycieczki górskimi szlakami oraz innymi, urokliwymi zakątkami naszego regionu – mówi dyrektor radia RDN Małopolska, ks. dr hab. Jan Bartoszek.

Dziesięciominutowe audycje emitowane są w radiu RDN od poniedziałku do piątku przez cały maj. Każdego dnia o godz. 10.10  realizowany jest temat przypisany na dany dzień. Po wysłuchaniu audycji prowadzący zapraszają dzieci do utrwalenia tematu poprzez pokolorowanie obrazka, któremu poświęcony był program danego dnia. - Wszystkie gminne przedszkola już otrzymały kolorowanki i włączają się do akcji: Poznaj Małopolskę Jana Pawła II – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Kolorowanki trafią do starszych grup przedszkolnych. Ponadto, na zakończenie projektu, wylosowane w każdej placówce maluchy otrzymają otrzymają nagrody od Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Będą to hulajnoga i zestaw artystyczny. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).