Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta

Pomyśl co jest najbardziej potrzebne, czyli podział środków sołeckich

04 marca, 2021
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Epidemia koronawirusa wymusza zmiany w sposobie podziału zabezpieczonych w budżecie gminy kwot na ten cel. - Zwykle na przełomie lutego i marca zwoływane były zebrania sołeckie. Utrzymująca się trudna sytuacja epidemiczna wyklucza zorganizowanie spotkań w poprzedniej formie – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik. Stąd prośba do sołtysów o podjęcie inicjatywy w tej sprawie.

- Prosimy sołtysów wszystkich miejscowości w gminie Tarnów o porozumienie się z członkami rad sołeckich, z radnymi oraz innymi przedstawicielami lokalnych środowisk. Prosimy o analizę najpilniejszych potrzeb. Zależy nam na tym, aby mimo trudnych epidemicznie czasów i związanych z nimi ograniczeń, konsultacje w tej sprawie przeprowadzić w miarę możliwości szeroko - dodaje zastępca wójta. Propozycja podziału pieniędzy powinna być przyjęta uchwałą Rady Sołeckiej.

Podziałowi środków sołeckich towarzyszy spore zainteresowanie. W ostatnich dniach nie brakowało zapytań w tej sprawie. Dodajmy, że mieszkańcy poszczególnych miejscowości także mają możliwość uczestniczenia w tym procesie. Swoje uwagi i sugestie można zgłaszać telefonicznie do sołtysów lub członków rad sołeckich.

W budżecie na 2021 rok zabezpieczono blisko 400 tysięcy złotych na ten cel. Wysokość środków przyznanych danej miejscowości jest uzależniona od liczby mieszkańców.

Poniżej wykaz poszczególnych sołectw wraz z przyznanymi kwotami:

Biała – 8 249, 32
Błonie – 13 472, 36
Jodłówka – Wałki – 19 540, 30
Koszyce Małe – 32 336, 73
Koszyce Wielkie – 44 887, 38
Łękawka – 11 936, 17
Nowodworze – 13 764, 23
Poręba Radlna – 11, 598, 21
Radlna – 10 814, 76
Tarnowiec – 35 654, 90
Wola Rzędzińska I – 62 092, 67
Wola Rzędzińska II – 30 477, 95
Zawada – 17 497, 17
Zbylitowska Góra – 41 185, 17
Zgłobice – 45 763, 01 {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.