Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Podtopione ulice i posesje, połamane konary – gwałtowna ulewa nad gminą Tarnów

08 czerwca, 2020

Połamane konary drzew, zalane posesje i piwnice, zniszczone chodniki i zamulone drogi. To efekt gwałtownej burzy z ulewą, która we wczorajsze popołudnie przeszła nad gminą Tarnów. Ze skutkami nawałnicy wraz z mieszkańcami walczyli strażacy-ochotnicy.

W Zgłobicach zalane zostały posesje m.in. przy ulicy Długiej. Burza pozostawiła też powalone drzewa i połamane konary, w tym przy skrzyżowaniu ulic Zgłobickiej i Długiej.

W Zbylitowskiej Górze z zalanymi posesjami i piwnicami zmagali się przede wszystkim mieszkańcy ulicy Wyszyńskiego. Podmyte i uszkodzone zostało pobocze ulicy Jaworowej. Miejscowo uszkodzone zostały też drogi i chodniki.

Największe straty ulewa wyrządziła w Błoniu. Tam w dużej ilości podmyte i zamulone zostały  droga powiatowa oraz drogi gminne.
W Koszycach Małych silny deszcz spowodował lokalne podtopienia.

W pozostałych miejscowościach opady dały się we znaki przede wszystkim poprzez miejscowe podtopienia, zarówno w trakcie wczorajszej jak i ubiegłotygodniowej burzy.

Nad usuwaniem skutków nawałnicy pracowali przez całą noc i w godzinach porannych strażacy ochotnicy, przede wszystkim z OSP Zgłobice, OSP Zbylitowska Góra i OSP Koszyce Małe. – Dziękuję strażakom za skuteczną akcję. Po jak najszybszym usunięciu skutków ulewy, czekają nas teraz prace porządkowe oraz prewencyjne, takie jak czyszczenie rowów czy udrażnianie przepustów – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).