Niedziela, 25 października 2020r. | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego
Pokaż menu

Pięknieją zabytkowe obiekty w gminie Tarnów

17 września, 2020

Kosztem 55 tysięcy złotych przeprowadzone zostały prace modernizacyjne przy zabytkowej plebani przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Św. Krzyża w Zbylitowskiej Górze. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym możliwa była wymiana pokrycia dachowego przedsionka, wymiana rynien i rur spustowych wraz z obróbkami blacharskimi. – Mamy świadomość dziedzictwa historycznego na naszym terenie. Cenimy wartość naszych zabytków, dlatego sukcesywnie podejmujemy prace renowacyjne, by zachować je dla potomnych. Co ważne, na większość prac udaje się pozyskać dofinansowanie – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Dotacja w wysokości 50 tysięcy złotych na remont plebani pochodzi z Klastra Energii Zielony Pierścień Tarnowa, w którym swój udział ma gmina Tarnów i posiada swój limit środków finansowych na renowację zabytków. Pozostałą wartość inwestycji, czyli 5 tysięcy złotych to wkład własny Parafii.

Na to zadanie inwestycyjne została zawarta umowa z Zarządem Województwa Małopolskiego Nr 01471-6935-UMO611387/19 z dnia 27.02.2020 roku.  

Operacja pn. „Wymiana dachu nad przedsionkiem wschodnim budynku mieszkalnego - plebanii oraz wymiana rynien i rur spustowych przy plebanii”

Celem operacji jest zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez remont budynku mieszkalnego - plebanii w Zbylitowskiej Górze, tj. obiektu wpisanego do gminnej ewidencji zabytków Gminy Tarnów do momentu złożenia wniosku o płatność.

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej  w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).