Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Państwo Maria i Michał Ptakowie obchodzili 70-lecie małżeństwa

12 maja, 2023

Państwo Maria i Michał Ptakowie ze Zbylitowskiej Góry świętowali piękny jubileusz 70-lecia pożycia małżeńskiego. Z najlepszymi życzeniami od samorządu gminy, kwiatami, dyplomem i upominkiem odwiedzili jubilatów wójt Grzegorz Kozioł i dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska.

Państwo Ptakowie na ślubnym kobiercu stanęli 25 kwietnia 1953 r., mieli wówczas obydwoje po 20 lat. Doczekali się czterech synów. Pani Maria łączyła pracę zawodową z wychowywaniem dzieci, Pan Michał należał do grupy gminnych społeczników. Zapisał się w historii gminy Tarnów nie tylko jako radny dwóch kadencji, lecz przede wszystkim wielki społecznik. Był bardzo zaangażowany zarówno w życie gminy, jak i miejscowości, przez lata dbał i aktywnie uczestniczył w rozwoju sołectwa. Był współinicjatorem założenia Ludowego Klubu Sportowego w Zbylitowskiej Górze, który istnieje do dzisiaj. Polityką, sprawami gminy i sołectwa interesuje się do dnia dzisiejszego, o czym też rozmawiał z wójtem podczas okolicznościowej wizyty.

 Małżonkowie podczas spotkania wspominali lata wspólnej młodości, życie rodzinne i zawodowe, opowiadali o ciężkim okresie wojny, który zwłaszcza dla Pana Michała był czasem trudnego dorastania. Jednak mimo różnych przeciwności losu, Małżeństwo dzieliło trudy dnia codziennego, byli i są dla siebie wsparciem. 90-latkowie, choć życie wielokrotnie ich doświadczyło, mają w sobie mnóstwo pogody ducha i uśmiechu, są także w bardzo dobrej kondycji fizycznej.

- Jubileusz 70-lecia małżeństwa to piękny dowód na to, jak można iść przez życie razem, wśród trudów i radości. Gratuluję Jubilatom, Pani Marii i Michałowi, jednocześnie życzę przede wszystkim dużo zdrowia, siły i tak wspaniałej pogody ducha, jaką mają w sobie obecnie – życzy wójt Grzegorz Kozioł. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).