Wtorek, 1 grudnia 2020r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej 2020 – Wyniki eliminacji

20 listopada, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Tegoroczne eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, które odbyły się w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w formule ONLINE, już za nami.  Przypomnijmy, że eliminacje do Festiwalu odbywają się już od kilku lat w Koszycach Małych licznie gromadząc wokalistów, zespoły i chóry.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz krakowski oddział IPN.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” przeznaczony jest dla amatorów. Mógł wziąć w nim udział każdy, zarówno soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, jak i chóry. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat. Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski, w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej Konfederacji Barskiej, przez utratę niepodległości, czasy powstań narodowych, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości, międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Uczestnicy tegorocznej edycji bardzo licznie dostarczyli nagrania swoich występów do współorganizatora, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Piękne wykonania przesłali zarówno soliści, duety jak i zespoły. Zgłoszenia były zarówno z terenu naszej gminy, całego regionu tarnowskiego, jak i z Oświęcimia, Zielonej Góry czy Nowego Sącza. Nagrania oceniło jury eliminacji, na czele z Panią Dorotą Przeczek.

Zwycięzcy eliminacji wezmą udział w przesłuchaniach finałowych i Koncercie Galowym w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, które odbędą się w grudniu 2020.

Wyniki
Kategoria SOLIŚCI / maluchy 6-9 lat
III miejsce – Julia Barnaś - zaproszenie do finału
Wyróżnienie: Milena Wąż

Kategoria SOLIŚCI / dzieci 10-13 lat
I miejsce – Adam Skalski, Łukasz Kozioł – zaproszenie do finału
II miejsce – Nikodem Liro, Paweł Madzia – zaproszenie do finału
III miejsce – Julia Piska – zaproszenie do finału
Wyróżnienie: Zuzanna Bury, Szymon Chatała

Kategoria SOLIŚCI / młodzież 14-18 lat
II miejsce – Karol Zawiślak – zaproszenie do finału

Kategoria ZESPOŁY do 8 osób / maluchy 6-9 lat
I miejsce – Zespół Nutki  – zaproszenie do finału

Kategoria ZESPOŁY do 8 osób / dzieci 10-13
I miejsce – Duet Sisters – zaproszenie do finału
III miejsce – Trio Łękawka – zaproszenie do finału

Twoja przegladarka nie wspiera elementu video.
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).