Wtorek, 1 grudnia 2020r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej 2020 – Wyniki eliminacji

20 listopada, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Tegoroczne eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej, które odbyły się w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w formule ONLINE, już za nami.  Przypomnijmy, że eliminacje do Festiwalu odbywają się już od kilku lat w Koszycach Małych licznie gromadząc wokalistów, zespoły i chóry.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz krakowski oddział IPN.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” przeznaczony jest dla amatorów. Mógł wziąć w nim udział każdy, zarówno soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, jak i chóry. Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat. Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski, w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej Konfederacji Barskiej, przez utratę niepodległości, czasy powstań narodowych, I wojnę światową i odzyskanie niepodległości, międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Uczestnicy tegorocznej edycji bardzo licznie dostarczyli nagrania swoich występów do współorganizatora, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Piękne wykonania przesłali zarówno soliści, duety jak i zespoły. Zgłoszenia były zarówno z terenu naszej gminy, całego regionu tarnowskiego, jak i z Oświęcimia, Zielonej Góry czy Nowego Sącza. Nagrania oceniło jury eliminacji, na czele z Panią Dorotą Przeczek.

Zwycięzcy eliminacji wezmą udział w przesłuchaniach finałowych i Koncercie Galowym w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, które odbędą się w grudniu 2020.

Kategoria SOLIŚCI / maluchy 6-9 lat
III miejsce – Julia Barnaś - zaproszenie do finału
Wyróżnienie: Milena Wąż

Kategoria SOLIŚCI / dzieci 10-13 lat
I miejsce – Adam Skalski, Łukasz Kozioł – zaproszenie do finału
II miejsce – Nikodem Liro, Paweł Madzia – zaproszenie do finału
III miejsce – Julia Piska – zaproszenie do finału
Wyróżnienie: Zuzanna Bury, Szymon Chatała

Kategoria SOLIŚCI / młodzież 14-18 lat
II miejsce – Karol Zawiślak – zaproszenie do finału

Kategoria ZESPOŁY do 8 osób / maluchy 6-9 lat
I miejsce – Zespół Nutki  – zaproszenie do finału

Kategoria ZESPOŁY do 8 osób / dzieci 10-13
I miejsce – Duet Sisters – zaproszenie do finału
III miejsce – Trio Łękawka – zaproszenie do finału

Twoja przegladarka nie wspiera elementu video.

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.