Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Od środy Centrum Kultury będzie rozdawało maseczki dla mieszkańców

21 kwietnia, 2020


Już od środy, 22 kwietnia pracownicy Centrum Kultury i Gminy Tarnów będą rozdawać mieszkańcom gminy uszyte przez siebie maseczki ochronne. Pierwsza partia zostanie rozdysponowana w Tarnowcu i Nowodworzu, a w następnych etapach maseczki będą rozdawane w kolejnych sołectwach.

W środę i czwartek maseczki ochronne będą mogli otrzymać mieszkańcy Tarnowca i Zawady w Domu Kultury w Tarnowcu oraz mieszkańcy Nowodworza, Poręby Radlnej, Radlnej i Łękawki w Domu Ludowym w Nowodworzu, w godzinach 8.00-17.00. W kolejnych etapach, zgodnie z harmonogram zamieszczonym poniżej, maseczki będą sukcesywnie rozdawane w kolejnych sołectwach. W Domu Kultury w Woli Rzędzińskiej – dla mieszkańców Woli Rzędzińskiej i Jodłówki-Wałek, w Domu Kultury przy Remizie OSP w Zgłobicach – dla mieszkańców Zgłobic, Zbylitowskiej Góry i Błonia, w remizie OSP w Białej dla mieszkańców tej miejscowości oraz w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich dla Koszyc Wielkich i Koszyc Małych.

Wystarczy w podanych dniach i godzinach zgłosić się z dowodem osobistym i odebrać maseczkę dla siebie i swoich domowników. Ilość osób zamieszkujących pod danym adresem będzie weryfikowana za pomocą danych z „deklaracji śmieciowych”.

Co więcej, osoby powyżej 75 roku życia, które mają problem z osobistym odbiorem maseczek prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 603 987 771 – maseczki dowieziemy pod wskazany adres, w dniach wynikających z harmonogramu dla danych miejscowości.

- Noszenie maseczek ochronnych jest już obowiązkowe i zapewne potrwa dłuższy czas. Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy naszych gminnych miejscowości mogą mieć utrudniony dostęp do miejsc zakupu, nie bez znaczenia są również kwestie finansowe. Dlatego już od tego tygodnia ruszyliśmy z akcją rozdawania maseczek uszytych przez pracowników centrum kultury i gminy Tarnów – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Maseczki wielokrotnego użytku, ręcznie szyte przez pracowników wykonane są z bawełny i flizeliny. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).