Wtorek, 26 września 2023r. | Imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Pokaż menu

Od 4 maja obiekty sportowe i biblioteki będą otwarte – trwają przygotowania do ich uruchomienia

29 kwietnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Premier Mateusz Morawiecki przekazał informację na temat kolejnego etapu znoszenia obostrzeń wprowadzonych w ramach walki z epidemią koronawirusa. Od 4 maja częściowo otwarte zostaną m.in. obiekty sportowe i instytucje kultury. Będą jednak obowiązywać specjalne środki reżimu sanitarnego. Gmina Tarnów przygotowuje się do uruchomienia m.in. boisk i bibliotek.

W Gminie Tarnów funkcjonują trzy biblioteki – w Tarnowcu, Zgłobicach i w Woli Rzędzińskiej. Będzie można z nich korzystać po zastosowaniu się do zasad sanitarnych. – Planujemy, by nasi czytelnicy najpierw telefonicznie wskazali książki, które chcą wypożyczyć i przyszli po ich odbiór – mówi poseł Anna Pieczarka. Wszystko w ślad za wytycznymi rządowymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce o minimalizowaniu ryzyka zakażenia pracowników (obsługi) oraz użytkowników, jak również ograniczeniu liczby kontaktów na terenie biblioteki w danym przedziale czasowym, w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem.

Trwają również przygotowania do otwarcia obiektów sportowych w Gminie Tarnów. Udostępnione zostaną miejsca do uprawiania sportu na otwartym powietrzu, w tym orliki i inne boiska, gdzie przebywać będzie mogło nie więcej niż sześć osób.
Urząd Gminy Tarnów, który administruje obiektami sportowymi we wszystkich miejscowościach należących do Gminy Tarnów planuje, by można było z nich korzystać po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. W tej sprawie należy się kontaktować z kierownikiem ds. sportu i rekreacji Urzędu Gminy Tarnów, Maciejem Aleksandrem pod numer telefonu 603 313 444.

Na boiskach sportowych będą również obowiązywać wymagane środki ostrożności.

Numery telefonów do filii bibliotecznych Centrum Kultury i Bibliotek Urzędu Gminy Tarnów:

Filia Biblioteczna w Tarnowcu
tel. 14 6795 144

Filia Biblioteczna w Woli Rzędzińskiej
tel. 14 6792 267

Filia Biblioteczna w Zgłobicach
tel. 14 6743 014 {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).