Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

O wymogach sanepidu i podatkach szkoliły się Koła Gospodyń Wiejskich

21 marca, 2023

W Domu Kultury w Zgłobicach odbyło się kolejne szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Tarnów oraz sąsiedzkich – z Wojnicza, Zakliczyna oraz Pleśnej. Tematami spotkania były wymagania sanepidu oraz kwestie podatkowe dla KGW.

Pierwszy z paneli dotyczył wymogów sanitarnych dla KGW, który poprowadzili dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Tarnowie Mateusz Wójcik. Jakie są zasady kontroli i sprzedaży? Jak przestrzegać higieny w kuchni, zasad w magazynowaniu żywności, utrzymaniu czystości w lokalach? Na takie pytania odpowiadał prowadzący szkolenie. Drugi panel dotyczył rozliczeń podatkowych, które dotyczą działalności kół gospodyń wiejskich. Przedstawiła je Anna Łata z Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

Warto dodać, że w gminie Tarnów obejmującej 15 sołectw działa już 12 Kół Gospodyń Wiejskich. Panie i Panowie z KGW nie tylko przygotowują potrawy, biorą udział w kiermaszach, dbają o tradycję naszego regonu ale też podejmują inicjatywy kulturalne i społeczne w swoich małych ojczyznach.

– Widzimy, jak pięknie rozwija się działalność KGW na terenie naszej gminy i chcemy je wspierać, a jedną z form współpracy są właśnie dedykowane im szkolenia. Pozwalają one na zdobycie wiedzy, która sprawia, że członkowie kół są lepiej przygotowani do swojej prowadzenia działalności – wyjaśnia wójt Grzegorz Kozioł. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).