Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla

Nowy samochód dla OSP Poręba Radlna już jest!

18 grudnia, 2023

Jednostka Ochotnniczej Straży Pożarnej z Poręby Radlnej ma już nowy samochód. W czwartek, 14 grudnia widowiskowo powitali go przed remizą strażacy-ochotnicy i zaproszeni goście.

Samochód to lekki wóz marki IVECO, z napędem 4x4, zbiornikiem 1000 litrowym na wode oraz osobnym na pianę. Może służyć zarówno do gaszenia pożarów jak i pomocy przy wypadkach drogowych. Koszt zakupu wyniósł ponad 740 tysięcy złotych. Samochód zakupiono za środki z budżetu gminy w wysokości 494 tysiące złotych oraz za pozyskane fundusze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Tarnowskiego. Jednostka OSP Poręba Radlna wniosła swój wkład do zakupu w wysokości ponad 50 tysięcy złotych.

Powitanie nowego wozu odbyło się w asyście dwunastu samochodów ratowniczo-gaśniczych z innych jednostek OSP. Samochód przy efektach świetlnych zajechał do remizy, gdzie powitali go strażacy-ochotnicy zarówno z Poręby Radlnej jak i wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Tarnów. W wydarzeniu udział wzięli rowież wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radny Jan Skórka, st. bryg. Rafał Waśko z Komendy Miejskiej PSP, prezes gminnych jednostek OSP Katarzyna Biel, dyrektor szkoły Krystyna Olszówka-Łępa oraz licznie przybyli mieszkańcy Poręby Radlnej. Poświęcenia samochodu dokonał proboszcz Jerzy Gawle.

- Na ten dzień czekaliśmy bardzo długo. Nowy samochód to spełnienie naszych marzeń – nie ukrywał radości prezes OSP Poręba Radlna Jacek Górski. Jak dodawał naczelnik Wojciech Hońdo, ich starania o nowy wóz zostały docenione. – Dzień 14 grudnia, a konkretniej jego wieczór, zapamiętamy na długo. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim, a w szczególności mieszkańcom, którzy wsparli nas finansowo – dodaje. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.