Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Nowe wiaty dla sportowców wykonali osadzeni z Zakładu Karnego w Tarnowie

27 marca, 2023

Gmina Tarnów podjęła współpracę z Zakładem Karnym w Tarnowie, której efektem są wykonane przez osadzonych wiaty dla zawodników rezerwowych. Nowym wyposażeniem może cieszyć się Klub Sportowy Tarnowiec, gdyż właśnie tam w miejsce starych, zniszczonych już wiat zostały zamontowane nowe, dziesięcioosobowe. Gmina Tarnów pokryła koszty materiału, ale wykonaniem zajęli się osadzeni z Zakład Karnego w Tarnowie.
Przekazanie wiat odbyło się na boisku KS Tarnowiec. Uczestniczyli w nim zastępca wójta Sławomir Wojtasik, sołtys i radny miejscowości Jan Nowak oraz dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie ppłk Maciej Możdżeń i kierownik działu kwatermistrzowskiego ppor. Rafał Zelek, mieszkaniec Tarnowca. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był sołtys Jan Nowak.
- Cieszę się, że ta inicjatywa, w którą mocno zaangażował się mieszkaniec Tarnowca –Rafał Zelek, została zrealizowana. Dziękuję za tę współpracę, gdyż osadzeni wykazali się profesjonalizmem i naprawdę wysokiej jakości wykonaniem. Teraz nowe bezpieczne wiaty będą służyć naszym sportowcom – mówi sołtys Jan Nowak.
Warto zaznaczyć, iż Zakład Karny zapewnił także transport konstrukcji. Prace przygotowawcze oraz montaż wiat wykonali zaś pracownicy gospodarczy referatu Gospodarki Komunalnej.
- Dziękuję za tę współpracę wszystkim, a szczególnie Panu dyrektorowi Zakładu Karnego ppłk. Maciejowi Możdżeniowi za podjęcie tej bardzo ważnej społecznie inicjatywy. Realizacja tego przedsięwzięcia służy zarówno młodym sportowcom, jak i osadzonym. Piłkarze zyskali nowe wyposażenie, wykonane w sposób profesjonalny i rzetelny, a osadzeni działają prospołecznie, co z pewnością jest pozytywnym czynnikiem w resocjalizacji. Jestem przekonany, że przed nami kolejne wspólne projekty, w które chętnie jako gmina się włączymy – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).