Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Młodzi goście z Europy w Urzędzie Gminy Tarnów

21 maja, 2024

Uczestnicy Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Erasmus + „Butterfly effect”, goszczący w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Porębie Radlnej, spotkali się z wójtem Grzegorzem Koziołem. -Spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem Pana wójta, który zaprosił nas do sali konferencyjnej Urzędu oraz do swojego gabinetu, gdzie przywitał się z każdym uczestnikiem naszego projektu wymiany międzynarodowej i wręczył upominki. Będą one nam przypominać pobyt w Polsce. A do gościnnej gminy Tarnów chętnie wrócimy – mówią uczniowie z Hiszpanii, Francji i Portugalii.

To było bardzo miłe spotkanie. Uczniowie byli ciekawi m.in. jak długo wójt sprawuje swój urząd i w jaki sposób pracuje się na takim stanowisku.

Projekt Erasmus+ „Butterfly effect” w Porębie Radlnej jest realizowany od dwóch lat. Pobyt uczniów w gminie Tarnów potrwa tydzień. -Warto dodać, że uczniowie z Poręby Radlnej gościli już w Hiszpanii, a teraz ich rówieśnicy z Hiszpanii, Francji i Portugalii przyjechali do nas. To bardzo ważny edukacyjny projekt, który przynosi wiele korzyści każdej ze stron – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Podczas pobytu w Porębie Radlnej obcokrajowcy zwiedzą m.in. Tarnów, Ciężkowice, Kraków i Bochnię. Zaplanowano też warsztaty rękodzielnicze i filmowe z telewizją internetową Tarnowska.tv, jak również naukę polskiego tańca poloneza i śpiewu piosenki „Panie Janie”, czyli Frère Jacques.

Dodajmy, że Erasmus Plus to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Na terenie gminy Tarnów w programie uczestniczy kilka szkół, prócz wspomnianej placówki w Porębie Radlnej, także m.in. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Koszycach Wielkich. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).