Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty

Mieszkaniec gminy Tarnów, Ksawery Masiuk, z brązowym medalem mistrzostw świata!

26 czerwca, 2022

17-letni Ksawery Masiuk z Tarnowca na mistrzostwach świata w Budapeszcie na dystansie 50 m stylem grzbietowym zdobył brązowy medal! Polak początkowo zajął drugie miejsce po dyskwalifikacji Justina Ressa, który przypłynął jako pierwszy, lecz protest strony amerykańskiej został przyjęty i tym samym Ksawerego przesunięto na trzecie miejsce.

Od początku Ksawery pokazywał, że jest w świetnej formie. Mieszkaniec Tarnowca już w półfinale pokonał dystans z czasem 24,48 s i tym samym pobił rekord Polski.

Medal Ksawerego Masiuka jest pierwszym zdobytym przez Polskę na mistrzostwach świata w Budapeszcie. Obecnie utalentowany pływak przygotowuje się również na mistrzostwa Europy juniorów, które niebawem odbędą się w portugalskim Setúbal.

Młody mieszkaniec Tarnowca jest wielokrotnym stypendystą wójta gminy Tarnów. To kolejny przykład na to, że warto dostrzegać młode talenty i w nie inwestować. Renata Knapik – Miazga z Koszyc Wielkich na przykład odnosi z sukcesy w szermierce. Jest m.in. medalistką mistrzostw Europy. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.