Piątek, 6 sierpnia 2021r. | Imieniny: Slawy, Jakuba, Oktawiana

Międzynarodowy sukces Orkiestry Parafialnej z Woli Rzędzińskiej

21 czerwca, 2021

Brass Quintet, czyli pięciu muzyków z Orkiestry Parafialnej przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Woli Rzędzińskiej, wzięło udział w międzynarodowym konkursie orkiestr i zespołów muzycznych World Open Online Music Competition. Odbył się on w Belgradzie w Serbii, a został zorganizowany w formie online. Kwintet reprezentujący gminę Tarnów uzyskał drugie miejsce w swojej kategorii! - Dziękujemy za promocję gminy na arenie międzynarodowej - mówi wójt Grzegorz Kozioł.

- Ze względu na zasięg i rangę konkursu można stwierdzić, że oznacza to zajęcie drugiego miejsca w Europie. Jesteśmy szczęśliwi - mówi nauczyciel, Krzysztof Roman. Dodajmy, że głównym dyrygentem orkiestry jest Włodzimierz Siedlik.

Muzycy uświetniają wiele uroczystości w gminie Tarnów w ciągu roku. Ostatnio przedstawiciele orkiestry byli obecni podczas Gminnego Dnia Strażaka w Białej.

O samym konkursie można przeczytać na stronie internetowej: https://musiccompetition.eu/kamernyiy-ansambl/.

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.