Czwartek, 23 maja 2024r. | Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Pokaż menu

Maseczki wciąż do odbioru w bibliotekach i urzędzie

05 maja, 2020


Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów informuje, że każdy, kto nie zdążył jeszcze odebrać maseczki ochronnej, może to wciąż zrobić. Po pierwsze w gminnych bibliotekach publicznych w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17, jak również na portierni urzędu gminy Tarnów, w godzinach jego otwarcia. Maseczki są do odbioru również u miejscowych sołtysów. Osoby powyżej 75 roku życia, które mają problem z osobistym odbiorem maseczek, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 603 987 771 – maseczki dowieziemy pod wskazany adres.

Przypomnijmy, że Centrum Kultury i Bibliotek prowadzi od połowy kwietnia akcję rozdawania mieszkańcom ręcznie szytych maseczek ochronnych, która cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory maseczki trafiły już do ponad 10 tysięcy mieszkańców.

Maseczki wielokrotnego użytku, ręcznie szyte wykonane są z bawełny. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie. Dodajmy, że od 16 kwietnia ze względu na panującą epidemię koronawirusa w Polsce zakrywanie w miejscach publicznych ust i nosa jest obowiązkowe dla każdego. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).