Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Maseczki do odbioru również w urzędzie i domu kultury w Tarnowcu

27 kwietnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Dla wszystkich mieszkańców gminy Tarnów, którzy nie zdążyli odebrać maseczki ochronnej w trakcie ich rozdawania w poszczególnych miejscowościach, Centrum Kultury i Bibliotek uruchamia dwa kolejne punkty dystrybucji. Maseczki można odebrać w Domu Kultury w Tarnowcu w godzinach 8-15, a także na portierni Urzędu Gminy Tarnów, w godzinach 7.30-15.30. Maseczki można odebrać dla siebie i swoich domowników, w ilości takiej, jaką zgłosiliśmy w „deklaracji śmieciowej”.

Przypomnijmy, że Centrum Kultury i Bibliotek prowadzi od ubiegłego tygodnia akcję rozdawania mieszkańcom ręcznie szytych maseczek ochronnych. Zgodnie z harmonogramem, maseczki rozdawane już były w Tarnowcu i Nowodworzu, obecnie akcja prowadzona jest w Woli Rzędzińskiej, by do końca tygodnia zawitać do Białej, Koszyc Wielkich i Zgłobic.

Maseczki wielokrotnego użytku, ręcznie szyte przez pracowników wykonane są z bawełny. Maseczkę należy założyć umytymi rękami, po użyciu ostrożnie ściągnąć i wyprać w gorącej wodzie (minimum 3 minuty). Po wysuszeniu i wyprasowaniu maseczkę można użyć ponownie. Dodajmy, że od 16 kwietnia ze względu na panującą epidemię koronawirusa w Polsce zakrywanie w miejscach publicznych ust i nosa jest obowiązkowe dla każdego. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).