Piątek, 29 września 2023r. | Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala
Pokaż menu

Majówka Seniorów w Niecieczy, Odporyszowie i nad Zalewem w Narożnikach

31 maja, 2023

Ciekawe miejsca, interesujące historie i integracyjne spotkanie - to wszystko czekało na uczestników kolejnego zorganizowanego wyjazdu seniorów z Gminy Tarnów. W poniedziałek, 29 maja, grupa  miała okazję odwiedzić Niecieczę, Odporyszów i Radgoszcz, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Pierwszym punktem programu była wizyta na stadionie Bruk-Bet Termalica-Nieciecza. Seniorzy mieli okazję zobaczyć murawę, trybuny i zapoznać się z historią klubu piłkarskiego.

Następnie grupa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie. Dzięki proboszczowi ks. Janusza Oćwiei seniorzy usłyszeli historie dotyczące tej parafii. Ksiądz opowiadał o długiej tradycji sanktuarium i jego roli w życiu lokalnej społeczności. Uczestnicy mogli również zwiedzić muzeum Jana Wnęka, które przechowuje wiele cennych eksponatów związanych z historią regionu. Była to prawdziwa lekcja historii, która pozwoliła zgłębić wiedzę o miejscowych tradycjach i kulturze.

Na zakończenie wyjazdu wszyscy seniorzy spotkali się nad Zalewem w Radgoszczy-Narożnikach. Tam mieli okazję wysłuchać o walorach przyrodniczych ziemi dąbrowskiej przez starostę Lesława Wieczorka oraz wójta gminy Radgoszcz Marka Lupę. W wydarzeniu wzięli udział również wójt, Grzegorz Kozioł i poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.

Dodatkowo, dla seniorów przygotowano poczęstunek oraz zorganizowano konkursy, a także mieli okazję posłuchać i potańczyć do muzyki, którą zagrał lokalny zespół muzyczny "Stare Wariusy".

Cały wyjazd był okazją do poznania nowych miejsc, odkrycia fascynujących historii i spotkania się. Dzięki inicjatywom takim jak ta, seniorzy mają możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, rozwijania swoich zainteresowań i poznawania nowych ludzi. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).