Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Lekcje z wójtem w Jodłówce-Wałkach i Woli Rzędzińskiej nr 2

14 grudnia, 2023

W środę, 13 grudnia w ramach trwających obchodów 50-lecia gminy Tarnów odbyły się kolejne lekcje przeprowadzone przez wójta Grzegorza Kozioła, tym razem w szkołach w Jodłówce-Wałkach i w Woli Rzędzińskiej nr 2. W trakcie spotkań uczniowie mogli się dowiedzieć o początkach naszej gminy. Wójt podkreślał również rolę gminy, która jest najniższym szczeblem samorządu, ale najbliższym ludzkim sprawom. Zostały również przybliżone współczesne zadania oraz wyzwania stojące przed naszym samorządem. Uczniowie klas 5-8 szkół mogli dowiedzieć się ciekawych faktów nie tylko z historii, ale z bieżących spraw gminy, zadając prowadzącemu pytania. Wójtowi towarzyszył lokalny historyk Adam Ryba. {Play}

Wola Rzędzińska

Jodłówka-Wałki
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).