Wtorek, 26 września 2023r. | Imieniny: Wawrzynca, Kosmy, Damiana
Pokaż menu

Książka na telefon – biblioteki w Zgłobicach, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej zapraszają czytelników

07 maja, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Biblioteki Gminy Tarnów w Zgłobicach, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej zapraszają już czytelników do wypożyczania książek. Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów otrzymało od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego pozytywną opinię w sprawie wdrożonych działań profilaktycznych, zapewniających bezpieczne funkcjonowanie placówek, co umożliwiło ich otwarcie.

Zmienione zostały jednak zasady funkcjonowania bibliotek. Wybrane książki należy od poniedziałku do piątku zamówić telefonicznie, mailowo bądź zarezerwować w katalogu internetowym w godzinach 9-12, a następnie odebrać w godzinach 13-17.

By zachować wszelkie wymogi bezpieczeństwa, przy odbiorze nie będzie możliwości wejścia do biblioteki, a odbierać książki będziemy w specjalnie przystosowanych do odbioru i oddawania książek okienkach. Wszystkie oddane książki przejdą również obowiązkową kwarantannę przed ponownym wypożyczeniem. Czytelnicy nie mogą samodzielnie wybierać książek z półek. W bibliotekach nie ma możliwości korzystania z komputerów, czytelni, toalet.

- Bezpieczeństwo czytelników jest dla nas najważniejsze, dlatego podejmujemy wszelkie możliwe procedury sanitarne. Jednak w obecnej rzeczywistości, gdzie tyle słyszymy o epidemii, warto oderwać się od rzeczywistości i sięgnąć po dobrą lekturę. Bo przecież książka to lekarstwo duszy. Mamy wiele nowości, wśród których każdy znajdzie pozycję dla siebie. – mówi Ewa Kubisztal, zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Zamawianie książek od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12:

Biblioteka Zgłobice: tel. 14 674 30 40, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biblioteka Tarnowiec: tel. 14 679 51 44, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biblioteka Wola Rzędzińska: tel. 14 679 22 67, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik ds. bibliotek Łukasz Prokop: +48 606 350 955

Jak również poprzez katalog internetowy:

https://tarnow-gbp.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&new=1
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).