Sobota, 19 września 2020r. | Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Koronawirus – pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa!

05 sierpnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Na terenie Gminy Tarnów odnotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. Zakażenia 3 sierpnia stwierdzono u małżeństwa -  65 lat mężczyzna i jego żona 64 lata oraz u 39 letniego mieszkańca gminy. Kwarantanną objętych jest 10 osób. Prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa, o szczególną ostrożność. Stosujmy się do panujących zaleceń i przestrzegajmy wszystkich zakazów.

Urząd Gminy Tarnów – środki bezpieczeństwa
Przypominamy o zasadach i ograniczeniach w Urzędzie Gminy Tarnów, gdzie wprowadzone jest obowiązkowe utrzymywanie odległości pomiędzy osobami, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury przy wejściu.

W urzędzie jest możliwość załatwienia jedynie pilnych spraw z zakresu m.in.: administracyjne (dowody osobiste, ewidencja ludności), decyzje o warunkach zabudowy oraz decyzje lokalizacyjne CP, decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach, z zakresu pomocy społecznej (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej), kasa. W pozostałych sprawach nadal w  pierwszej kolejności prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem Urzędu Gminy Tarnów tel. 14 688-01-72, w celu omówienia sposobu załatwienia sprawy.

Jednocześnie nadal apelujemy do wszystkich mieszkańców, by korzystali z dostępnych elektronicznych narzędzi w celu załatwiania spraw w urzędzie – e-maila czy  Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) i ograniczyli tym samym osobiste wizyty w urzędzie.

Jak dokonać płatności
Mieszkańcy mogą dokonywać płatności z tytułu podatku i innych opłat przede wszystkim zdalnie na rachunek bankowy: 08 8589 0006 0250 0926 0360 0001. Jest również możliwość płatności gotówkowej oprócz kasy urzędu w Oddziale Banku Spółdzielczego Rzemiosła, ul. Kaczkowskiego 7 w Tarnowie (naprzeciwko siedziby Urzędu Gminy Tarnów). Bank nie pobiera za takie wpłaty prowizji. Natomiast opłaty za odpady komunalne należy dokonywać na indywidualny rachunek bankowy, który każdy otrzymał na informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

Masz pytanie? Zadzwoń do urzędu 14 688 01 71
We wszelkich sprawach, pytaniach można kontaktować się z pracownikami urzędu telefonicznie w godzinach pracy urzędu, pod niżej wskazanymi numerami telefonów. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.