Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Korekta w rozkładach jazdy gminnej komunikacji od 1 grudnia

27 listopada, 2023
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Mieszkańcy w ostatnim czasie zwracali się z prośbami i wnioskami o dokonanie zmian w rozkładach jazdy autobusów na terenie gminy, tak by poszczególne kursy dostosować do potrzeb pasażerów.

Wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie, w związku z powyższym od dnia 1 grudnia wprowadzone zostają korekty w rozkładach jazdy autobusów. Zmiany dotyczą linii: A24, A27, A28, A31, A34, A35. 

 

Wprowadzone korekty w rozkładach jazdy Autobusowych Linii Dowozowych:

 

Linia A27

•zmiana godziny odjazdu z przystanku Tarnów-Planty do Zawady w dni robocze 

z godziny 13:30 na 13:35

•jednocześnie ulegnie przesunięciu kurs z Zawady do Tarnowa z godziny 13:52 na 13:54.

Linia A31

•zmiana godziny odjazdu z przystanku Tarnów-Planty do Świebodzin-Kłokowa PKP z godziny 20:02 na 20:20 (jednocześnie ulegnie przesunięciu kurs z  przystanku Świebodzin -Kłokowa PKP do Tarnowa z godziny 20:20 na 20:40)

•zmiana godziny odjazdu z przystanku Świebodzin-Kłokowa PKP do Tarnowa

z godziny 14:08 na 13:50 

Linia A24

•zmiana godziny odjazdu z przystanku Tarnów-Planty do Mościc w dni robocze z godziny 7:20 na 7:15 oraz z godziny 8:10 na 8:05.

• W związku zakończeniem prac remontowych w Tarnów - Mościce od 1 grudnia 2023 r. zostanie przywrócone kursowanie autobusów po stałej trasie ulicami Czerwonych Klonów oraz Zbylitowska w obu kierunkach. Uruchomione zostaną przystanki w kierunku Plant: Tarnów Czerwonych Klonów-Park oraz Tarnów Zbylitowska-Kościół. 

Przystanki Tarnów Kwiatkowskiego-Szkoła oraz Tarnów Chemiczna-Zbylitowska nie będą już obsługiwane.

Linia A28

•dołożony kurs w niedziele i święta z przystanku Tarnów-Planty do Łękawka-Pętla o godzinie  5:45 oraz z przystanku Łękawka-Pętla przez Łękawka-Kościół  do Tarnowa o godzinie 6:10

•wycofany kurs w niedziele i święta z  Tarnowa do Łękawka-Pętla o godzinie 11:50 i z przystanku Łękawka-Pętla do Tarnowa o godzinie 12:25.

•kurs o godz. 19:55 w soboty, niedziele i święta  z przystanku Tarnów Planty do Łękawka – Pętla będzie dodatkowo jechał na przystanek Łękawka – Kościół; natomiast kurs o godz. 18.35 bezie jechał bezpośrednio z przystanku Tarnów Planty na przystanek Łękawka-Pętla,

•przesunięty zostanie kurs w dni robocze z przystanku Tarnów Planty do Łękawka-Pętla

z godz. 4:10 na 4:30.

Linia A34 i A35 

• zostaną wprowadzone niewielkie korekty związane z wydłużeniem czasu przejazdu wybranych kursów w godzinach szczytu.

Wszystkie linie 

Usunięte z rozkładów jazdy zostaną oznaczenia g i m – czyli oznacza to, że autobusy będą kursowały po godz. 16:00 w dniu 24.12 (w Wigilię) oraz w dniu 31.12 po godz. 20.00 (w Sylwestra).

Rozkłady Autobusowych Linii Dowozowych w gminie Tarnów:

https://kolejemalopolskie.com.pl/pl/rozklad-jazdy/rozklady-autobusowe
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).