Czwartek, 1 października 2020r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Konkurs dla uczniów ze znajomości Balladyny przedłużony do piątku

16 września, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Wszyscy uczniowie z terenu gminy Tarnów, którzy chcą jeszcze wziąć udział w zmaganiach literackich z zakresu wiedzy z lektury obowiązkowej w klasie siódmej szkoły podstawowej i przysłać do nas odpowiedzi na pytania testowe, mogą to uczynić do piątku, 18 września, do godziny 14.00.

W adresie mailowym, na który należało nadsyłać odpowiedzi testowe pojawił się błąd graficzny. Prawidłowy adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dla uczniów w gminie Tarnów, którzy wezmą udział w akcji, proponujemy zabawę z nagrodami. – Przygotowaliśmy dziesięć pytań ze znajomości Balladyny, a tym, którzy odpowiedzą najlepiej przekażemy trzy zestawy e-booków oraz książek – zachęca wójt Grzegorz Kozioł. Zestaw pytań prezentujemy poniżej. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Rozstrzygnięcie – losowanie w piątek, 18 września, o 17.00, podczas programu na żywo w telewizji tarnowska.tv.

Przypomnijmy, to Balladyna Juliusza Słowackiego była odsłoną tegorocznej, ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Dziewięć lat temu została ona zainicjowana przez Prezydenta RP.

Pytania dla uczniów ze znajomości Balladyny Juliusza Słowackiego:

1. Powód dla którego Balladyna zabiła swoją siostrę ?
2. Kogo poślubiła Balladyna?
3. Kto to powiedział ?

Z rozlicznego cudu korona Lecha sławna niegdyś była,
W niej szczęście ludu, w niej krainy siła
Cudem zamknięta … oto ja ,wygnany,
Lud pozbawiłem tej korony

4. Słudzy Goplany to:
5. Kim jest Pustelnik?
6. Przez ile lat Pustelnik samotnie żył w puszczy?
7. W co Goplana zamieniła Grabca?
8. Jak miała na imię siostra Balladyny?
9. Czym jest czerwona plama na czole Balladyny?
10. Kto zakochał się w zmarłej Alinie?
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).