Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Kolejni stypendyści wójta gminy Tarnów

21 marca, 2023

W Urzędzie Gminy Tarnów wójt Grzegorz Kozioł wręczył stypendia finansowe kolejnym młodym, zdolnym i pracującym na swoje sukcesy mieszkańcom gminy Tarnów. To młodzież, która po obowiązkach szkolnych poświęca swój wolny czas na realizację pasji, ale okupionej ciężką, systematyczną pracą, nauką i wielogodzinnymi treningami. Miejsca na podium, tytuł laureata, złote medale – to sukcesy, którymi dumnie reprezentują także gminę Tarnów.  
Do grona Stypendystów Wójta Gminy Tarnów dołączyli:
Dawid Rymanowski – mieszkaniec Koszyc Wielkich, uczeń III klasy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie. Realizuje się w swojej cukierniczej pasji i osiąga kolejne sukcesy. W grudniu 2022 r. zajął II miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczne Dekorowanie Pierników dekor-PIERNIK-art. Natomiast niespełna dwa miesiące później otrzymał złoty medal w „Otwartym Konkursie – Wystawa Dekoracji Cukierniczych Expo Sweet 2023” w kategorii Ciasteczka, babeczki, pierniczki 2D i 3D.
Paweł Skowron – mieszkaniec Błonia, wzorowy uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Pasjonata wiedzy historycznej. W marcu 2022 r. zajął III miejsce w IX edycji ogólnopolskiej olimpiady z historii pt. „Marcin Luter – reformacja i kontrreformacja”.
Piotr Pasula – mieszkaniec Koszyc Małych, uczeń IV klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. W kwietniu 2022 r. uzyskał tytuł laureata w etapie centralnym I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” przeprowadzonego w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Dzięki swoim osiągnięciom ma już zapewnione miejsce w uczelni.
Dawid Wójcik – mieszkaniec Koszyc Wielkich, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich. Sportowiec, który dzięki wielogodzinnym treningom osiąga ogólnopolskie sukcesy. W listopadzie 2022 r. zajął I miejsce w XXVI Otwartym Pucharze Polski Wushu Kungfu.
- Gratuluję kolejnym Stypendystom, nie tylko sukcesów, lecz przede wszystkim zapału, pracowitości i tego, że potrafią osiągać postawione sobie cele. To młode talenty, duma gminy Tarnów. Życzę kolejnych osiągnięć i tego, by życiowo mogli spełniać się w swoich pasjach – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}

Dawid Rymanowski

Dawid Wójcik

Paweł Skowron

Piotr Pasula
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).