Poniedziałek, 28 września 2020r. | Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka
Pokaż menu

Kolejne samorządy rozmawiają o wspólnej komunikacji

14 września, 2020

Do Lisiej Góry, Gminy Tarnów i Pleśnej, które po wypowiedzeniu umowy na komunikację autobusową przez miasto dotychczas rozmawiały o zorganizowaniu przewozów autobusowych na nowych zasadach, dołączyły Skrzyszów, Żabno, Wierzchosławice i Ryglice. W poszerzonym składzie, w siedzibie Urzędu Gminy w Skrzyszowie, odbyło się kolejne spotkanie w tej sprawie.

- Rozważamy powołanie wspólnej komunikacji, rozmawiamy z przewoźnikami, którzy przygotowują konkretną ofertę – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. – Przybywa gmin zainteresowanych wypracowaniem wspólnego rozwiązania  - dodaje. Możliwe, że powstanie związek międzygminny dla zorganizowania przetargu oraz wyłonienia wspólnego przewoźnika.

To, jak informowaliśmy, reakcja na wypowiedzenie umowy przez miasto na komunikację zbiorową ościennym samorządom - Lisiej Góry, Gminy Tarnów i Pleśnej. Pozostali chcą poprawić jakość tego typu usług na swoim terenie. Włodarze tych trzech pierwszych wystosowali wspólne oświadczenie, w którym domagają się pozostawienia dotychczasowej zasady naliczania kosztów. - W związku z powyższym, propozycja Prezydenta, który naliczanie kosztów chce uzależnić, nie jak dotychczas proporcjonalnie do tzw. wozokilometra, lecz do rentowności kursów, jest dla nas nie do zaakceptowania – czytamy w oświadczeniu.

Treść całego oświadczenia przeczytacie tutaj.

http://www.gmina.tarnow.pl/nowastrona/index.php/620-samorzady-lisiej-gory-gminy-tarnow-i-plesnej-wspolnie-w-sprawie-przewozow-autobusowych

Przypomnijmy, miasto wypowiedziało gminie Tarnów porozumienie komunalne w sprawie prowadzenia lokalnego transportu zbiorowego zawarte w dniu 23 października 2000 roku. 

W piśmie prezydenta czytamy: Od dnia 1 stycznia 2021 roku obsługa linii komunikacji miejskiej na terenie Gminy Tarnów będzie możliwa pod warunkiem zawarcia nowego porozumienia międzygminnego określającego zmodyfikowane zasady partycypacji gmin w kosztach powierzonych zadań.

Oznacza to znaczny wzrost kosztów dla gminy Tarnów przy zachowaniu obecnych kursów. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).