Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Kapliczka z drzewa w Koszycach Małych jest bezpieczna

08 czerwca, 2020

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Koszyc Małych. Kapliczka z figurką Matki Bożej, która znajdowała się w centrum wsi jest bezpieczna. Co prawda w czasie wczorajszej nawałnicy zawaliło się drzewo, w którym osadzona była kapliczka, na szczęście samorząd gminny przewidział taką sytuację. Obawy budził zbutwiały pień, dlatego już w ubiegłym tygodniu zabezpieczono teren. A figurka Matki Bożej trafiła w opiekuńcze ręce proboszcza miejscowej parafii księdza Bogusława Pociaska. – To jest zrządzenie Opatrzności Bożej. Jak opowiadali starsi mieszkańcy, lata temu w drzewo uderzył piorun. Drzewo pękło na pół, a kapliczka pozostała nienaruszona. I tym razem znów Opatrzność ochroniła figurę – mówi Zbigniew Gniewek sołtys Koszyc Małych.

Wyjątkowa kapliczka z figurką Matki Bożej, która osadzona była w drzewie, powstała pochodzi z początku XX wieku. Przez lata dbali o nią zarówno mieszkańcy, miejscowi strażacy jak i samorząd gminny. - Mieszkańcy mogą być spokojni, gdyż już zleciliśmy artyście-konserwatorowi prace nad projektem nowego cokołu dla kapliczki. Już wkrótce wróci ona na swoje miejsce – zapewnia wójt Grzegorz Kozioł. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.