Wtorek, 25 czerwca 2024r. | Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty
Pokaż menu

Jesteśmy zwycięzcami – laureaci ogólnopolskiego konkursu u wójta gminy Tarnów

11 czerwca, 2024

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, którzy stanęli na podium w Ogólnopolskim Konkursie „5 z narodowych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, gościli u wójta Grzegorza Kozioła. Otrzymali od niego drobne upominki i opowiadali o swoich przeżyciach z Warszawy. To w stolicy Polski odbywały się zmagania taneczne, w których młodzi mieszkańcy Tarnowca zdobyli III miejsce. -Jesteście dziś gwiazdami i jestem z Was dumny. Brawa za Wasz sukces i promocję naszej gminy w całym kraju – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

 

-Jesteśmy zwycięzcami, wywalczyliśmy cenne trofeum. Do tego konkursu przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy. Mamy nawet specjalny filmik w internecie, który motywował nas do startu i przekonywał, że wszystko jest możliwe. Spełniło się nasze marzenie. Jesteśmy jednymi z najlepszych tancerzy w całym kraju – mówili podczas spotkania uczniowie z Tarnowca. Towarzyszyła im dyrektor szkoły, Anna Filar.

 

W dniach 23-24 maja br. uczniowie SP w Tarnowcu zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „5 z narodowych” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pokonując 93 szkoły z całej Polski. Zaprezentowali choreografię tańca polskiego – Poloneza. Młodych tancerzy szkoliła nieodpłatnie pedagog tańca i instruktor, mieszkanka gminy Tarnów, Jowita Wilowski. -Sukces wziął się z pasji, zarówno mojej, jak i dzieci. Ćwiczyliśmy poloneza raz w tygodniu przez osiem miesięcy, spotykaliśmy się w szkole. Uczniowie bardzo serio do tego podchodzili – mówi Jowita Wilowski, która jest także animatorem kultury i choreografem grupy reprezentacyjnej oraz młodzieżowej Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy.
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).