Poniedziałek, 18 stycznia 2021r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Pokaż menu

Jest wsparcie finansowe Premiera Mateusza Morawieckiego dla szkoły w Zawadzie

04 grudnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Aż 400 tysięcy złotych z rezerwy celowej państwa trafi do gminy Tarnów. Pieniądze będą przeznaczone na jedną z ważniejszych, rozpoczętych już, inwestycji. Mowa o dofinansowaniu modernizacji i rozbudowy kompleksu szkolno – przedszkolnego na potrzeby stołówki i przedszkola w Zawadzie. – To dla gminy Tarnów wielkie wyróżnienie. Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do naszego wniosku, mimo trudnej sytuacji w kraju związanej z epidemią. Widać wyraźnie, że docenia także rozwój mniejszych miejscowości. Rozbudowa szkoły w Zawadzie oznacza, że kolejny obiekt w naszej gminie stanie się w pełni funkcjonalny i nowoczesny. To znaczny zastrzyk finansowy, dziękuję Pani Poseł Annie Pieczarce za wsparcie w tym zakresie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Co inwestycja oznacza dla szkoły w Zawadzie? Dyrektor Krzysztof Nowak uważa, że to krok milowy w jej ofercie. – Uruchomienie stołówki to po pierwsze smaczne i zdrowe, jak domowe, obiady dla dzieci. To także możliwość pełnego wyżywienia dla przedszkolaków, bo oprócz obiadów będziemy mogli zaoferować im także drugie śniadanie. Maluchy uwielbiają desery – mając własną stołówkę, możemy i tym wymaganiom sprostać – mówi.

To jeszcze nie koniec. Rozbudowa szkoły to nie tylko nowa stołówka i jadalnia, ale i dodatkowe pomieszczenie przedszkolne, w którym można utworzyć kolejny oddział.  – Myślę, że to znacznie wpłynie na frekwencję i zainteresowanie naszą placówką – dodaje Krzysztof Nowak. Zmodernizowana szkoła w Zawadzie chce ponadto jeszcze mocniej otworzyć się na lokalne środowisko. – Być takim nie tylko edukacyjnym, ale i kulturalnym centrum wsi. Planujemy organizować spotkania okolicznościowe, zapraszać gości czy stworzyć przestrzeń dla seniorów. Dlatego ta realizowana u nas inwestycja tak bardzo cieszy – mówi dyrektor.

Do końca roku w szkole w Zawadzie będzie wykonany nie tylko tzw. stan surowy, ale i drugi etap, czyli intensywne prace wykończeniowe. Całość zakończy się w wakacje. W sumie inwestycja pochłonie około półtora miliona złotych. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).