Poniedziałek, 18 stycznia 2021r. | Imieniny: Piotra, Małgorzaty

Jest wsparcie finansowe Premiera Mateusza Morawieckiego dla szkoły w Zawadzie

04 grudnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Aż 400 tysięcy złotych z rezerwy celowej państwa trafi do gminy Tarnów. Pieniądze będą przeznaczone na jedną z ważniejszych, rozpoczętych już, inwestycji. Mowa o dofinansowaniu modernizacji i rozbudowy kompleksu szkolno – przedszkolnego na potrzeby stołówki i przedszkola w Zawadzie. – To dla gminy Tarnów wielkie wyróżnienie. Premier Mateusz Morawiecki przychylił się do naszego wniosku, mimo trudnej sytuacji w kraju związanej z epidemią. Widać wyraźnie, że docenia także rozwój mniejszych miejscowości. Rozbudowa szkoły w Zawadzie oznacza, że kolejny obiekt w naszej gminie stanie się w pełni funkcjonalny i nowoczesny. To znaczny zastrzyk finansowy, dziękuję Pani Poseł Annie Pieczarce za wsparcie w tym zakresie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Co inwestycja oznacza dla szkoły w Zawadzie? Dyrektor Krzysztof Nowak uważa, że to krok milowy w jej ofercie. – Uruchomienie stołówki to po pierwsze smaczne i zdrowe, jak domowe, obiady dla dzieci. To także możliwość pełnego wyżywienia dla przedszkolaków, bo oprócz obiadów będziemy mogli zaoferować im także drugie śniadanie. Maluchy uwielbiają desery – mając własną stołówkę, możemy i tym wymaganiom sprostać – mówi.

To jeszcze nie koniec. Rozbudowa szkoły to nie tylko nowa stołówka i jadalnia, ale i dodatkowe pomieszczenie przedszkolne, w którym można utworzyć kolejny oddział.  – Myślę, że to znacznie wpłynie na frekwencję i zainteresowanie naszą placówką – dodaje Krzysztof Nowak. Zmodernizowana szkoła w Zawadzie chce ponadto jeszcze mocniej otworzyć się na lokalne środowisko. – Być takim nie tylko edukacyjnym, ale i kulturalnym centrum wsi. Planujemy organizować spotkania okolicznościowe, zapraszać gości czy stworzyć przestrzeń dla seniorów. Dlatego ta realizowana u nas inwestycja tak bardzo cieszy – mówi dyrektor.

Do końca roku w szkole w Zawadzie będzie wykonany nie tylko tzw. stan surowy, ale i drugi etap, czyli intensywne prace wykończeniowe. Całość zakończy się w wakacje. W sumie inwestycja pochłonie około półtora miliona złotych. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.