Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

GOPS informuje – wypłata zasiłków i świadczeń jeszcze przed świętami

02 kwietnia, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0


Mamy dobrą wiadomość dla rodzin i osób w gminie Tarnów korzystających ze świadczeń i zasiłków. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wypłaci je wszystkie jeszcze przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi.  Będą to świadczenia: wychowawcze 500+, rodzinne, rodzicielskie, z funduszu alimentacyjnego, pielęgnacyjne oraz zasiłki: pielęgnacyjne, stałe, okresowe i celowe na zakup żywności.

Wszystkie świadczenia i zasiłki trafią do każdego w takiej samej formie jak dotychczas – na konto bankowe lub będą do pobrania w kasie Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Tarnowie na ul. Kaczkowskiego. Przypominamy, że bank w czasie trwającej epidemii jest otwarty w godzinach 8:30 -13:30.

- Chcemy, by w tej szczególnie trudnej sytuacji, kwietniowe świadczenia i zasiłki trafiły do osób je pobierających jak najszybciej, czyli jeszcze przed Wielkanocą. Co więcej, rodzicom dzieci, które korzystają z tzw. dożywiania w szkołach, zostaną wypłacone zasiłki zastępcze – informuje Beata Witkowska, dyrektor GOPS-u.

Zasiłki celowe na zakup żywności, zastępujące zasiłki na tzw. dożywianie w szkole trafią na konta bankowe lub będą do pobrania w kasie Banku Spółdzielczego Rzemiosła przy ul. Kaczkowskiego od czwartku, 9 kwietnia. Dodajmy, że z takiej formy wsparcia korzysta na terenie naszej gminy ponad 220 dzieci. Zasiłek celowy na zakup żywności będzie przekazany za okres od 16 marca do końca kwietnia. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).