Sobota, 2 marca 2024r. | Imieniny: Heleny, Halszki, Pawla
Pokaż menu

Gminny żłobek z kolejnym dofinansowaniem ministerialnym „MALUCH +”

21 kwietnia, 2020


Już drugie dofinansowanie rządowe w ramach konkursu „MALUCH+” otrzymał Gminny Żłobek „Maluszek” w Woli Rzędzińskiej. Fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie bieżących kosztów związanych z funkcjonowaniem placówki. „MALUCH+” jest to program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wspomagający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.  - W tym trudnym czasie pozyskanie dofinansowania na bieżące funkcjonowanie jest szczególnie ważne, bo  zmniejsza znacząco koszty gminy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Przypomnijmy,  że żłobek rozpoczął swoją działalność od marca 2020 roku. Na utworzenie żłobka gmina Tarnów otrzymała już w ubiegłym roku ponad  750 tys. dofinansowania z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a teraz ministerstwo pozytywnie zaopiniowało kolejny wniosek.

-  Bardzo cieszymy się, że udało się pozyskać środki zewnętrzne. Jest to ważne, w szczególności, że jesteśmy wciąż na początkowym etapie naszego funkcjonowania i wciąż szukamy nowych źródeł rozwoju  – mówi Anna Filar, dyrektor żłobka. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).