Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

14 marca, 2023

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Porębie Radlnej odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a jego organizatorami był Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnowie oraz szkoły z terenu gminy Tarnów.

Głównym założeniem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, szerzenie wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz tradycji i historii ruchu strażackiego.

Gminne eliminacje odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I–IV szkół podstawowych, II grupa – uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych. Wszyscy przystąpili do testu pisemnego, następnie wyłoniono osoby z największą liczbą punktów. W przypadku miejsc ex aequo uczestnicy przystąpili do dogrywki w formie ustnej -  jury zadawało uczestnikom dodatkowe pytania. W gronie zwycięzców znaleźli się:

Grupa I
I miejsce – Julia Dochnal z OSP Wola Rzędzińska
II miejsce – Kacper Sobol z OSP Wola Rzędzińska
III miejsce – Aleksandra Wojna z OSP Biała

Grupa II
I miejsce – Zuzanna Gieracka z OSP Koszyce Małe
II miejsce – Ksawery Kołacz z OSP Koszyce Wielkie
III miejsce – Aleksandra Świeca z OSP Wola Rzędzińska

Grupa III
I miejsce – Hubert Olszówka z OSP Jodłówka-Wałki
II miejsce – Mikołaj Madeja z OSP Zgłobice
III miejsce –Patryk Budzik z OSP Poręba Radlna

Laureaci I miejsc będą reprezentować gminę Tarnów na szczeblu powiatowym, który jest kolejnym etapem Turnieju. Natomiast wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminę Tarnów, dla każdego uczestnika jury wręczyło zaś dyplomy i upominki. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).