Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego
Pokaż menu

Gminne biblioteki zamknięte do odwołania

15 października, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Powodem jest sytuacja epidemiczna i zagrożenie koronawirusem. Mowa o wszystkich trzech filiach: w Zgłobicach, Tarnowcu oraz w Woli Rzędzińskiej. – Epidemiolodzy stoją na stanowisku, że książka też może być nosicielem wirusa, w związku ze wzrostem zachorowań w regionie oraz w całej Polsce, wolimy dmuchać na zimne – mówi kierownik ds. bibliotek gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Łukasz Prokop.

 - Biblioteki będą zamknięte dla odwiedzających, lecz pracownicy będą pracować wewnętrznie, porządkując księgozbiory lub wykonując inne prace na rzecz Urzędu Gminy Tarnów – dodaje Łukasz Prokop. Taka sytuacja będzie obowiązywać do odwołania.

A tymczasem media poinformowały, że od początku bieżącego tygodnia zamknięte są wszystkie działy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego przy ul. Staszica 6 w Tarnowie. Powodem jest wykrycie zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników działu wewnętrznego placówki. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).