Sobota, 24 października 2020r. | Imieniny: Rafala, Marcina, Antoniego

Gminne biblioteki zamknięte do odwołania

15 października, 2020
Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Urząd Gminy Tarnów / Andrzej Otrębski - Praca własna / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Powodem jest sytuacja epidemiczna i zagrożenie koronawirusem. Mowa o wszystkich trzech filiach: w Zgłobicach, Tarnowcu oraz w Woli Rzędzińskiej. – Epidemiolodzy stoją na stanowisku, że książka też może być nosicielem wirusa, w związku ze wzrostem zachorowań w regionie oraz w całej Polsce, wolimy dmuchać na zimne – mówi kierownik ds. bibliotek gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Łukasz Prokop.

- Biblioteki będą zamknięte dla odwiedzających, lecz pracownicy będą pracować wewnętrznie, porządkując księgozbiory lub wykonując inne prace na rzecz Urzędu Gminy Tarnów – dodaje Łukasz Prokop. Taka sytuacja będzie obowiązywać do odwołania.

A tymczasem media poinformowały, że od początku bieżącego tygodnia zamknięte są wszystkie działy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego przy ul. Staszica 6 w Tarnowie. Powodem jest wykrycie zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników działu wewnętrznego placówki. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.