Sobota, 2 grudnia 2023r. | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny
Pokaż menu

Gmina Tarnów z tytułem „Edukacyjna Gmina Małopolski 2023”

15 maja, 2023

Gmina Tarnów otrzymała tytuł „Edukacyjna Gmina Małopolski 2023”. Za najwyższy ze wszystkich w Małopolsce gmin odsetek bilansów kariery przeprowadzonych w ramach projektu „Kierunek kariera” oraz aktywne angażowanie się w działania promocyjne oferty rozwojowej dla Małopolan – brzmiało uzasadnienie werdyktu. Wyróżnienie z rąk wicemarszałka Józefa Gawrona odebrał wójt Grzegorz Kozioł w trakcie Gali „Rozwiń swoją Gminę” zorganizowaną w Proszowicach przez Wojewódzki Urząd Pracy.

- Tytuł jest tak naprawdę wyróżnieniem dla naszych mieszkańców, którzy stale chcą podnosić swoje kompetencje, szkolić się niezależnie od wieku. A dzięki porozumieniu o współpracy, które podpisaliśmy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie na rzecz nowych możliwości rozwoju zawodowego osób dorosłych, mają taką możliwość i cieszymy się, że chcą z niej korzystać  – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Konkurs Edukacyjna Gmina Małopolski był skierowany do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu województwa małopolskiego. Jego celem było nagrodzenie liderów angażujących się w inicjatywy edukacyjne i społeczne, dających dobry przykład mieszkańcom.

- Uhonorowaliśmy lokalnych liderów, pomagających celowo i właściwie przekazać środki i możliwości osobom z małych miejscowości. Uczenie się przez całe życie jest dziś wymogiem czasu. Dokształcanie jest związane z jednej strony z pracą, gdzie musimy podnosić swoje kwalifikacje. Ale nie każdy w swojej pracy czuje się dobrze. Dlatego część środków kierowaliśmy do Małopolan, którzy chcieliby w swoim życiu zawodowym coś zmienić - mówił wicemarszałek województwa Józef Gawron.

Jak tłumaczył Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Arkadiusz Psica, gala była zarówno podsumowaniem trwającego od 2016 roku Programu „Edukacyjna Gmina Małopolski”, ale też okazją do dyskusji na temat znaczenia liderów w niewielkich społecznościach.

W uroczystej gali udział wzięli również poseł Anna Pieczarka, poseł Józefa Szczurek-Żelazko oraz samorządowcy z terenu całej Małopolski. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska przygotowane przez małopolskie KGW oraz debata z udziałem m. in. Karola Okrasy. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).