Sobota, 17 kwietnia 2021r. | Imieniny: Rudolfa, Roberta
Pokaż menu

Gmina Tarnów inwestuje w kluby i organizacje sportowe

04 marca, 2021

Samorząd przyznał środki na działalność rozwijającą aktywność sportową wśród dzieci i młodzieży. Wsparcie otrzymało w sumie ponad dwadzieścia Klubów Sportowych oraz Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu gminy Tarnów. Dotacje przyznawane są co roku w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Tarnów w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Środki przeznaczane są na pokrycie kosztów treningów, organizację zawodów i rozgrywek, obozów, zakupu sprzętu, strojów, nagród i wielu innych niezbędnych opłat związanych z organizowaniem tego rodzaju zajęć. Celem udzielanego wsparcia finansowego ze strony Gminy Tarnów jest przede wszystkim popularyzacja sportu wśród młodych mieszkańców gminy, propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu. - Wszystkie Kluby Sportowe i Uczniowskie Kluby Sportowe z terenu gminy Tarnów, które zwróciły się do nas z prośbą o dofinansowanie, otrzymały środki na działalność sportową. Nikt nie został bez wsparcia – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Poniżej szczegółowy wykaz Klubów i organizacji sportowych, które otrzymały dofinansowanie: {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).