Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

Gmina pięknieje – pracownicy szkół, żłobków i przedszkoli wykonują wiosenne porządki

28 kwietnia, 2020


Osoby sprzątające, konserwatorzy czy pracownicy kuchni zatrudnieni w placówkach oświatowych w Gminie Tarnów na brak pracy w dobie pandemii nie narzekają. - Najpierw na błysk posprzątali szkołę, a później poszli o krok dalej i uporządkowali pobocza, skarpy czy centra wsi. To ich inicjatywa, chcieli zrobić coś dobrego, gdy dzieci nie ma w placówce – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej, Joanna Rogowska – Kuta.

- Pracownicy szkół, żłobków i przedszkoli zaproponowali, żeby ten czas wykorzystać dla gminy. Poprosili mnie o spotkanie i opowiedzieli o swoim pomyśle – mówi wójt Gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. Efekty widać w całej Gminie Tarnów, a zwłaszcza w Woli Rzędzińskiej, Porębie Radlnej i w Tarnowcu.

Wzdłuż dróg, na skarpach, poboczach i skwerach są nowe, różnobarwne kwiaty, drzewa i krzewy – pojawiły się róże i tulipany, lipy, akacje czy śnieguliczki, niebawem będzie też lawenda. 

- Mogliśmy zrobić coś dobrego. Pogoda nam sprzyjała, a my mieliśmy poczucie, że dzięki tej pracy, nasze miejscowości będą jeszcze piękniejsze – mówią pracownicy szkół. 

Upiększanie i porządkowanie poszczególnych miejscowości w Gminie Tarnów to już tradycja. W przeszłości podobną inicjatywą wykazali się m.in. pracownicy samego Urzędu Gminy Tarnów czy Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek. W planie kolejne działania.

Przykłady miejsc, w których pojawiły się nowe kwiaty, drzewa i krzewy zobaczycie w poniższej fotorelacji. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).