Czwartek, 21 października 2021r. | Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba

Flaga RP uroczyście powiewa na nowym maszcie w Tarnowcu

12 października, 2021

Uroczystość podniesienia flagi RP na nowy maszt połączona z widowiskiem patriotycznym oraz rozstrzygnięciem konkursu pieśni i wiedzy patriotycznej odbyła się w Szkole Podstawowej w Tarnowcu. - Dzisiejszym dniem zapisujemy się na kartach historii jako patrioci. Budujemy trwały pomnik, który przetrwa na zawsze, nigdy nie ulegając zapomnieniu – mówi dyrektor Anna Filar.

W uroczystości udział wzięli poseł Anna Pieczarka, wójt Grzegorz Kozioł, radny z Tarnowca Grzegorz Drwal, przedstawiciele Małopolskiego Centrum Edukacji „MEC” Katarzyna Kędra i Mariusz Cupiał oraz proboszcz miejscowej parafii ks. dr Tadeusz Michalik.

Gratulując uczniom wygranych w konkursie pieśni i wiedzy patriotycznej, poseł Anna Pieczarka zwróciła uwagę na silną postawę patriotyzmu, która tkwi w młodych ludziach. - Jestem z Was dumna, jestem pod wrażeniem Waszych wyników w konkursie oraz widowiska, które zaprezentowaliście. O Polsce, o tym, kim jesteście, od dzisiaj będzie Wam jeszcze mocniej przypominała jej flaga, która tak dumnie powiewa na maszcie przy Waszej szkole – mówi.

-Miło patrzeć jak nowa flaga unosi się w powietrzu. Widać ją tak wyraźnie, że od teraz, przejeżdżając przez Tarnowiec trudno będzie jej nie zauważyć. Mamy już flagę w Porębie Radlnej, mamy też w Tarnowcu. Zwracają uwagę i pięknie wyglądają – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}

Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.