Środa, 27 września 2023r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

Festyn rodzinny z okazji 630-lecia Poręby Radlnej

19 września, 2022

Mieszkańcy Poręby Radlnej podczas festynu rodzinnego świętowali 630-lecie powstania miejscowości. W organizację przedsięwzięcia włączyła się cała społeczność – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej,  OSP Poręba Radlna, Koło Gospodyń Wiejskich oraz sołtys Wojciech Hońdo z radnym Janem Skórką.

Wydarzenie rozpoczęły występy uczniów, którzy poprzez pokaz mody „Na przestrzeni lat” i montaż słowno-muzyczny przedstawili zarówno historię stroju, jak i samej Poręby Radlnej, miejsc oraz wydarzeń - od średniowiecza aż do współczesności. O przeszłości sołectwa opowiadała też wystawa „Poręba Radlna wczoraj i dziś”. Następnie, nie tylko „Na folkowo”, ale także i z nutą patriotyzmu wystąpił miejscowy chór pod kierownictwem dyrektor Krystyny Olszówki-Łępy. Odbył się również wyjątkowy koncert zespołu Czeremszyna z Ukrainy, w którym występowali filharmonicy z Tarnopola prowadzący zbiórkę na trzy domy dziecka w okupowanym kraju.

Podczas wydarzenia nie brakowało licznych atrakcji także dla najmłodszych, w tym m.in. miasteczka policyjnego, strażackiego, biegów przełajowych dla dzieci i młodzieży, dmuchanego parku zabaw. Był bigos od samorządu, którym tradycyjnie częstował wójt Grzegorz Kozioł, degustacje od Koła Gospodyń Wiejskich oraz domowe ciasta i kiełbaski z grilla od szkoły. Wydarzenie kończyło losowanie nagród w loterii fantowej, a wieczorową porą do wspólnej zabawy zaprosił wszystkich zespół PEGAZ 2. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).