Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Pokaż menu

Festyn rodzinny „Powitanie lata” w Jodłówce – Wałkach za nami

28 czerwca, 2022

To było bardzo udane rozpoczęcie wakacji. W niedzielę 26 czerwca na terenie obok remizy OSP w Jodłówce – Wałkach odbył się festyn rodzinny „Powitanie lata”. Podczas wydarzenia nie brakowało licznych atrakcji, konkursów oraz zabawy przy muzyce.

Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców w festynie uczestniczyli przedstawiciele lokalnej społeczności, m. in. sołtys wsi Lucjan Olszówka, radny Gminy Tarnów Mieczysław Kłósek oraz strażacy miejscowej OSP.

Wydarzenie zainaugurował koncert folkowego zespołu i kapeli ludowej „Gwoździec”. Artyści zaprezentowali suity, czyli utwory muzyczne połączone z elementami tanecznymi. Jedną z nich była suita krakowska, a drugą pogórzańska.

Na scenie pojawili się również kominiarze, którzy przygotowali konkurs wiedzy z nagrodami o trudnym zawodzie przez nich wykonywanym. Quiz był skierowany dla dzieci i młodzieży. Kominiarze opowiedzieli także o specyfice ich pracy oraz zaśpiewali piosenkę ludową „Kominiarski zawód” przy akompaniamencie wspomnianej kapeli „Gwoździec”.

W trakcie festynu organizowane były gry i zabawy o charakterze rodzinnym. Nie brakowało także wspólnych tańców, które angażowały nie tylko najmłodszych, lecz także starszych uczestników wydarzenia. Na zainteresowanych czekało miasteczko strażackie. Koło Gospodyń Wiejskich „Baba Jaga” zaś częstowało przygotowanymi przysmakami, m. in. pierogami ruskimi, „zajączkami” czy „ślimaczkami”, natomiast wójt Grzegorz Kozioł tradycyjnym bigosem. Ponadto przedstawicielki miejscowego KGW przeprowadziły kiermasz rękodzieł oraz zorganizowały ciekawe konkursy dla chętnych. Losowano również cenne nagrody, wśród których do wygrania były rowery, hulajnogi czy 7-dniowa wycieczka do Kołobrzegu dla dwóch osób.

Na zakończenie festynu odbyła się zabawa muzyczna prowadzona przez zespół „Alfa”. {Play}
Gmina Tarnów
Tarnów – gmina wiejska w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Do gminy wiejskiej Tarnów nie należy miasto Tarnów, stanowiące oddzielną gminę miejską Tarnów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).